Виховуючи дітей, ми виховуємо майбутню історію нашої країни, а значить і історію світу (А.С. Макаренко)

Наші новини

Всі новини

Математика на кухні

Зменшити текст    Збільшити текст

Кухня-математика

Часто ми не помічаємо математику навколо себе, але ж без неї обійтися досить важко, а іноді й неможливо. Разом з нами математика живе у наших домівках. Зазирнемо на кухню і знайдемо її!

Залучення малюка до приготування їжі може бути цікавим засобом математичного розвитку: у кулінарній діяльності дитина непомітно засвоює відношення числа і цифри, форми, кількість, величину та найпростіші алгоритми. Базисні поняття математики на практичному рівні входять у життя дошкільників. А ще – «кулінарна» математика збагачує зміст спілкування у сім’ї, сприяє творчій взаємодії поколінь.

Поради для дорослих:

• Під час приготування їжі спонукайте малюка лічити овочі та фрукти.

• Попросіть перебрати квасолю та горох у різні ємності. Це завдання розвиватиме вміння дитини класифікувати предмети, а також дрібну моторику та сенсорику.

• Приготування пиріжків, вареників – цікава і захоплива справа, тож нехай ваш малюк допомагає їх ліпити, при цьому лічить, скільки він зробив сам, скільки ви, а скільки разом.

• Коли варите кашу, запропонуйте малюкові умовною міркою відміряти крупу.

• З чистих губок для миття посуду нехай дитина збудує будиночок. Якщо вдається, то нехай сконструює кілька поверхів, а потім їх полічить.

• Пропонуйте маляті шукати на кухні предмети, схожі за формою на прості геометричні фігури, і називати їхнє місце розташування.

Праця
Праця        

Вимірюємо

Рахуємо

 

 

   

Праця

Праця

       
Порівнюємо Сортуємо